Duratrans Baskı

Duratrans denilen şey ışığa duyarlı olan ve renklerin beyaz seviyesini gösteren luminans efektlerine haiz olan bir nevi ışıma türüdür. İlk bakıldığında ışığın açısının tespit edilemediği profesyonel bir işlemdir. Birçok stüdyo da kullanılmaktadır. Aynı zamanda duratrans baskı, backlit baskı olarak da adlandırılmaktadır.

Duratrans baskı ise, uygulamanın arka tarafındaki ışığın kullanıldığı, içten aydınlatmalı çalışmalarda kullanılmaktadır. Dura trans baskı için gerekli olan malzeme türü ışığı geçiren malzemedir. Geçirgenliği yüksek ve şeffaf plastik bir ürünün yüzeyi üzerine yapılan baskı flu, diğer basılı görsel yüzeyi ise parlaktır. Dura trans baskı’nın kullanıldığı yer genel olarak iç mekânlar da arkadan ışık alınan yerlerdir. Ancak dış mekânlarda da dijital baskı makinelerinden alınan duratrans baskılarda ters baskı tekniği kullanılır. Dış mekânlar da genelde ışıklı tabelalar kullanılmaktadır.

Arka ışığın olmadığı yerlerde kullanılamayan dura trans baskı çeşidi yalnızca ışığın arkadan vurduğu yerlerde kullanılır. Bu baskı bir çeşit iç mekânı ürün olup tek çeşide sahiptir. Yalnızca PVC malzemenin kalınlığının farkı ve makinedeki baskı kalitesinin farkından başka bir fark yoktur. Kullanılan özel bir malzeme de yoktur. Bu malzemenin ışığı geçirme oranı çok yüksektir. Şeffaf ve normal folyo ile karşılaştırıldığında ise onlara nazaran duratrans malzeme ile çok daha başarılı sonuçlara ulaşılabilmektedir.

Dura trans baskının yapımına başlamadan önce, rulo halinde bulunan duratrans iç ve dış mekân malzemesi, dijital baskı makinesine çok dikkatli bir şekilde yerleştirilir. Grafik tasarımı yapılmış ve baskıya hazır halde bulunan çalışma, ters baskı tekniği ile icra edilir. Baskının çok dikkatli ve iyi bir şekilde yapılması gerekir çünkü ışığın arkadan vurmasından dolayı atalar çok net bir şekilde görünmektedir. Bu sebepten dolayı iyi kalitede dura trans baskısı, iyi kalitede iç mekân dijital baskı makinelerinde uygulanmalıdır.

Dura trans malzeme, iç ve dış mekân olarak da kullanılabileceği için baskı aşamasında, iç mekân için olanlarda su bazlı boyalar, dış mekânlar da kullanılacak duratrans malzemelerde ise ağırlıklı olarak solvent özlü boyalar kullanılmaktadır. Dura trans plastik baskı malzemelerinin, diğer baskı malzemelerine nazaran daha sert bir yapısı bulunmaktadır. Bu baskının korunması ve uzun süre kullanılabilmesi için üzerine laminasyon kaplama önerilmektedir.

Duratrans Kullanım Alanları

İç Mekan Panolar
Biboardlar
AVM’ler
Mağazalar
Duraklar

Dijital Baskı Fiyatları

UV Baskı Fiyatları

Işıklı/Işıksız Tabela Fiyatları

Display Fiyatları

Matbaa / Promosyon Fiyatları

Tomak A.Ş.

Etiketler

dijital baskı fiyatları, folyo baskı fiyatları, cephe giydirme fiyatlar, araç giydirme fiyatları, display ürünler fiyatları, böylece tabela fiyatları, roll up fiyatları, en uygun dijital baskı, istanbul baskı, çekmeköy dijital baskı, çekmeköy reklam, uv baskı, cama baskı, taşa baskı, keçeye baskı, kompozit tabela, dekota baskı, araba kaplama, reklam ürünleri, reklam malzemeleri, promosyon ürünleri, baskılı kalem, baskılı bardak, hediyelik ürünler, kişiye özel hediyeler, tanıtım ürünleri, tanıtım fiyatları, promosyon fiyatları, baskılı kalem fiyatları, matbaa ürünleri, matbaa fiyatları, en uygun matbaa, en uygun dijital baskı firmaları, dijital baskı firması, çekmeköy en ucuz dijital baskı, istanbul en ucuz dijital baskı, afişçi, bilbord, billboard, pankart, Seçim aracı giydirme, broşür, en ucuz kartvizit, vinil branda, branda, mesh, örümcek stand, fuar alanı, fuar ürünleri, fuaye, one way vision baskı