laminasyon kaplama

Laminasyon Kaplama

Baskı yüzeyini koruma amacıyla yapılan yüzey kaplama işlemine laminasyon kaplama denir. Isı ve basınç yardımıyla birbirinden farklı yüzeylerin çeşitli baskılama ve yapıştırma yöntemleri ile bir araya getirilmesi ve tek bir katman halinde kullanılması işlemidir.

Yüzey kaplama işlemleri pek çok farklı malzeme kullanılarak, pek çok farklı şekilde yapılabilir. Kelime anlamı olarak yüzey koruyucu malzeme ile kağıdın yüzeyinin kaplanması anlamına gelir. Lamisyon uygulanan baskı ürünlerinde kalite ve dayanıklılık süresi artar. Yarı matmat veya parlak laminasyon kaplama olarak uygulanabilecek olan yüzey kaplama malzemeleri isteğe bağlı olarak farklı şekillerde kullanılabilir.

Yüzey kaplama malzemeleri vernik, selefon ve lak malzemeleridir. Yapılacak olan kaplama işlemine göre mat, yarı mat ya da parlak olarak uygulanacak olan kaplama malzemeleri. Daha kaliteli baskılar elde edilebilir. Başarılı olan yüzey kaplama çalışmaları ile uzun yıllar dayanabilecek olan baskılı materyaller aynı zamanda daha kaliteli bir görünüme ulaşır.

Mat Laminasyon

Matt laminasyon, zarif ve sofistike bir yüzey sağlar, bu yüzden birçokları için ortak bir tercihtir. Diğer glosseslerle karşılaştırıldığında, mat bir laminat daha “doğal” bir görünümdür. Parlak laminasyonun aksine, mat laminasyon daha koyu renkler üzerinde daha düşük kontrast oluşturabileceği için daha. Yumuşak bir görünüm sağlayabilir.

Parlak Laminasyon

Parlak laminatlar genellikle popüler bir seçimdir ve nedenini görmek zor değildir. Yazma ve resimler genellikle daha keskin görünürken, aynı zamanda daha fazla zıtlığa sahiptir.

Parlak laminasyon da kir, toz ve parmak izlerini kolaylıkla ittiği için dayanıklı bir seçimdir. Laminatın kirle temas etmesi halinde, parlak ve parlak dokusu sayesinde kolayca temizlenebilir.

Özetle, laminasyon kaplamaları kullanıcıya yırtılmaya karşı dayanıklı ve suya dayanıklı olma gibi birçok avantaj sağlar. Lamine edilmiş malzemelere sahip olmaları, ele alınmasına ve kırılma, lekelenme ve güneş hasarı gibi günlük uygulamaların yıpranmasını önler.

Dijital Baskı Fiyatları

UV Baskı Fiyatları

Işıklı/Işıksız Tabela Fiyatları

Display Fiyatları

Matbaa / Promosyon Fiyatları

Tomak A.Ş.

Etiketler

dijital baskı fiyatları, folyo baskı fiyatları, cephe giydirme fiyatlar, araç giydirme fiyatları, display ürünler fiyatları, böylece tabela fiyatları, roll up fiyatları, en uygun dijital baskı, istanbul baskı, çekmeköy dijital baskı, çekmeköy reklam, uv baskı, cama baskı, taşa baskı, keçeye baskı, kompozit tabela, dekota baskı, araba kaplama, reklam ürünleri, reklam malzemeleri, promosyon ürünleri, baskılı kalem, baskılı bardak, hediyelik ürünler, kişiye özel hediyeler, tanıtım ürünleri, tanıtım fiyatları, promosyon fiyatları, baskılı kalem fiyatları, matbaa ürünleri, matbaa fiyatları, en uygun matbaa, en uygun dijital baskı firmaları, dijital baskı firması, çekmeköy en ucuz dijital baskı, istanbul en ucuz dijital baskı, afişçi, bilbord, billboard, pankart, Seçim aracı giydirme, broşür, en ucuz kartvizit, vinil branda, branda, mesh, örümcek stand, fuar alanı, fuar ürünleri, fuaye, one way vision baskı