İmsakiye 2021 *YENİ*

İmsakiye, üzerinde günbegün imsak vakitlerinin sıralandığı bir baskı ürünü olarak tanımlanabilir. Peki imsak nedir? Sözlükteki karşılığı “geri durmak, kendini tutmak” olan imsak kavramı, oruca başlama vakti anlamına gelmektedir. Yani orucu sonlandırmak anlamına gelen iftarın tam zıttına imsak adı verilmektedir.

Buradan yola çıkıldığında imsakiyenin de oruç tutanların günün hangi saati ve dakikasında oruç tutmaya başlayacaklarını öğrendikleri bir rehber niteliği taşıdığını savunabilmek mümkün. Ancak günümüzde imsakiye tasarımları farklılaştırılıp oruç tutan kişilerin işine yarayabilecek başka bilgilere de yer vermektedir.

İmsakiye Baskıda Neler Bulunur?

Bir önceki başlıkta da belirttiğimiz gibi imsakiye üzerinde yalnızca oruca başlama vakitleri yer almamaktadır. Her ne kadar asıl amacı oruç tutanları imsak vakitleri hakkında bilgilendirmek olsa da daha farklı, özgün ve ilgi çekici tasarımlara sahip bir şekilde üretilebilen imsakiyeler, başka kullanışlı bilgiler de içerebilmektedir.

Fakat bu tabii ki imsakiye baskı tasarımını üreten baskı merkezinin sunduğu tasarım seçeneklerine ve işletmelerin taleplerine göre değişkenlik gösterebiliyor. Yine de her imsakiyede mutlaka bulunması gereken birtakım içerikler olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır.

Buna göre ramazan ayının tamamını kapsayan sabah namazı saatleri ile aynı vakti gösteren imsak vakitleri, güneşin doğuş vakti, öğle ezanının okunduğu saatler, ikindi ezanının okunma saatleri, akşam ezanının okunma saatleri ve elbette yatsı ezanı okunma saatleri imsakiyede yer alan öncelikli bilgilerdir.

 

Dijital Baskı Fiyatları

UV Baskı Fiyatları

Işıklı/Işıksız Tabela Fiyatları

Display Fiyatları

Matbaa / Promosyon Fiyatları

Tomak A.Ş.

Etiketler

dijital baskı fiyatları, folyo baskı fiyatları, cephe giydirme fiyatlar, araç giydirme fiyatları, display ürünler fiyatları, böylece tabela fiyatları, roll up fiyatları, en uygun dijital baskı, istanbul baskı, çekmeköy dijital baskı, çekmeköy reklam, uv baskı, cama baskı, taşa baskı, keçeye baskı, kompozit tabela, dekota baskı, araba kaplama, reklam ürünleri, reklam malzemeleri, promosyon ürünleri, baskılı kalem, baskılı bardak, hediyelik ürünler, kişiye özel hediyeler, tanıtım ürünleri, tanıtım fiyatları, promosyon fiyatları, baskılı kalem fiyatları, matbaa ürünleri, matbaa fiyatları, en uygun matbaa, en uygun dijital baskı firmaları, dijital baskı firması, çekmeköy en ucuz dijital baskı, istanbul en ucuz dijital baskı, afişçi, bilbord, billboard, pankart, Seçim aracı giydirme, broşür, en ucuz kartvizit, vinil branda, branda, mesh, örümcek stand, fuar alanı, fuar ürünleri, fuaye, one way vision baskı